Loading color scheme

Podlahové teplovodní vytápění

Podlahové topení se vyznačuje energetickou úsporností, nízkými provozními náklady a tepelnou pohodou.

Podlahové vytápění Vitoset představuje následující topné systémy:

Nopový systém
Hlavním komponentem systému je nopová deska, která umožňuje přesné pravoúhlé a diagonální uložení trubek. Deska má trojí provedení.
Nopový prvek NM 50/30 - s polystyrénovou nopovou fólií a 2-vrstvou EPS (expandovanou polystyrénovou pěnou) výšky 30 mm. Dvouvrstvá polystyrénová konstrukce nopů (jsou v horní části tvrdé a ve spodní části měkké) umožňuje jejich pochoznost a dosažení normou požadovaných zvukově a tepelně izolačních hodnot.
Nopový prvek NM 30/10 s polystyrénovou nopovou fólií a vrstvou EPS výšky 10 mm. Tato varianta je určena pro vysoké plošné zatížení.
Nopový prvek bez izolace z polystyrénové zesílené fólie.
Tento systém nabízí řadu příslušenství např. připojovací prvky, vyrovnávací fólie, upevňovací pásy, nebo diagonální úchytky.

Sponkovací (tacker) systém
Systémový pás z expandované polystyrénové pěny se zesílenou fólií s vlákny a potiskem s pokládkovým rastrem (50, 100, 150, 200, 250 a 300 mm) slouží i jako kročejová a tepelná izolace.

Suchý systém
Tento systém je určen pro suchou instalaci teplovodního podlahového vytápění dle ČSN 1264. Používá se jak u novostaveb, tak při rekonstrukci stávajících budov. Hlavní předností jsou nízká konstrukční výška (25mm), velice nízká hmotnost (3,2kg/m2) a snadná a rychlá montáž. Systém se zaklápí suchopotěrovými deskami, které plní funkci roznášecí vrstvy.

Sanace systém
Díky montáži ve výšce nad vrstvou rozložení zátěže a malé celkové konstrukční výšce 17 mm se systém vyznačuje vysokou reakční rychlostí.
U systému sanace jsou topné trubky upevněny v ploché systémové desce ukládané do tenké vrstvy plnicí a zalévací hmoty s minerálním pojivem. Díky svým materiálovým vlastnostem zde tato vrstva může být podstatně tenčí, než minimální jmenovitá tloušťka předepsaná normou ČSN EN 18560.
Se všemi systémy lze vytápět novostavby, starou zástavbu, interiér i exteriér. Systémy podlahového vytápění lze kombinovat s veškerými tepelnými zdroji. Suroviny pro systémové trubky jsou zpracovávány šetrně a pečlivě, aby byla zaručena maximální adaptace na potěr s odpovídajícím přenosem tepla.
Díky vysoké flexibilitě a jednoduché montáži ve spojení s provozní bezpečností vykazuje podlahové vytápění Vitoset optimálně vyladěné systémové prvky. Teplo je odevzdáváno přes celou konstrukci podlahy rovnoměrně a tím se v místnosti vytvoří optimální klima.

Více informací: Podlahové vytápění Vitoset