Loading color scheme

Podlahové topení

podlahove vytapeni 1

Podlahové topení se vyznačuje energetickou úsporností, nízkými provozními náklady a tepelnou pohodou.

Unikátnost podlahového systému UNIVENTA (na velkoplošné vytápění a chlazení se společnost soustředí už více jak 30 let) spočívá v modulovém rozdělovači (PUSH a FITTINGS) a opleteném potrubím v té nejvyšší kvalitě z polybutylenu a polyetylenu (Noxy 17x2,5, Radianoxy 16x2,2 a ALU-Noxy 16x2,2). Systém PUSH odpovídá dnešním nárokům nejen na cenu, ale převážně na kvalitu, životnost a zpracovatelnost. V kombinaci s polyetylénovým potrubím FLEXI PE-RT 16x2 je systém PUSH snadný na montáž.

 

Princip a výhody podlahového vytápění

Podlahové vytápění patří mezi sálavé způsoby topení. Podíl sálavé složky vůči konvekční na celkovém přenosu tepla z vytápěné plochy je 55 % : 45 %. Od klasického konvekčního vytápění (radiátory, konvektory apod.) se podlahové topení odlišuje formou přenosu tepla a tepelnými poměry v místnosti. Vnitřní povrchové teploty stavebních konstrukcí jsou pak vyšší, než je teplota vzduchu.

Podlahové vytápění je na rozdíl od konvekčního charakteristické rovnoměrným rozložením teploty a podstatně menším prouděním vzduchu (nižší prašnost). Vlivem sálavé složky dochází k ohřívání stěn obklopujících vytápěnou místnost. Od nich se ohřívá okolní vzduch.

 

Výhody podlahového topení:

1. Kombinace s obnovitelnými zdroji (tepelná čerpadla, solární panely)
2. Nízká energetická náročnost
3. Vysoká životnost
4. Vizuálně čisté prostředí bez viditelných technologií
5. Optické rozšíření prostoru
6. Snadná možnost regulace jednotlivých místností
7. Menší víření prachu
8. Udržení přirozené vlhkosti vzduchu
9. Příjemné rozložení teplot

 

Technické řešení

Snad nejvíc diskutované téma v oblasti podlahového vytápění je způsob uložení a vinutí potrubí. Potrubí se ukládá buď do spirály nebo meandru v roztečích od 100 mm–350 mm, a oba způsoby mají své využití. Položení do spirály zaručí rovnoměrné rozložení povrchové teploty podlahy v celé místnosti. Meandrem zase docílíme zvýšeného výkonu na nejvíce ochlazované straně místnosti. To se může hodit u velkých oken nebo nezateplených budov.

Způsobů uložení a uchycení potrubí podlahového topení je několik:

Tacker systém - folie s rastrem a příchytky

Potrubí je položeno na rolovanou izolaci tl. 30 mm nebo rastrovanou fólii a upevněno příchytkami. Ty jsou aplikovány tzv. tackerem, což je zařízení na aplikaci příchytek. Tacker systém je jednoduché a rychlé řešení pro montáž.

podlahove vytapeni 3 

 

Systém do upínacích lišt PENTA

Na separační PE fólii, která zajistí, aby betonová mazanina nezatekla do tepelné izolace, jsou položeny upevňovací lišty PENTA. Ty vytvoří systémovou plochu pro snadné uchycení potrubí. Uložení do lišt vytvoří 5mm prostor mezi potrubím a separační fólií. Betonová mazanina tak důkladně obteče celou plochu potrubí a díky tomu dochází k nejúčinnějšímu předání tepla.

podlahove vytapeni 4 

Systémová izolační deska, systémová fólie

Součástí našeho sortimentu jsou i systémové desky nebo systémové fixační fólie. Systémové desky s tepelnou izolací EPS 100 o výšce izolace 10 mm nebo 30 mm usnadňují montáž za cenu vyšších pořizovacích nákladů. Fixační fólie, tedy systémová deska bez tepelné izolace, je vhodným kompromisem, kdy stavba dodá kompletní výšku tepelné izolace a topenáři si vytvoří pouze montážní plochu.

V neposlední řadě lze potrubí uchytit přímo na kari sítě. K tomuto je nejvhodnější použít lišty PENTA a přímo na kari síti si vytvořit rastr pro montáž potrubí. Tento systém uložení se používá spíše v průmyslových objektech a všude tam, kde je kladena vysoká zátěž na podlahovou konstrukci.

 

Možnosti použití:

Podlahové topení se stalo standardem moderní architektury. Díky umístění technologie topení v konstrukci domu je oblast použití téměř nevyčerpatelná.

1. Rodinné domy
2. Rodinné byty
3. Bazény a wellness
4. Hotely a ubytovací zařízení
5. Developerské projekty a bytové domy
6. Výrobní haly
7. Kanceláře
7. Vyhřívání venkovních prostor
8. Školy a školící centra
9. Zdravotnictví

 
Další prvky systému podlahového vytápění

Nabízíme komplexní řešení, jehož součástí je celá škála potrubí a prvků pro jejich montáž. Nechybí ani kvalitní segmentové rozdělovače.

 

 potrubi-2 

  

 

 segmentove rozdelovace 2 

  

 potrubí UNIVENTA

   Segmentové rozdělovače  

 

Objednat podlahové vytápění a chlazení můžete také prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře:
Děkujeme! Vaše zpráva byla odeslána a kopii jsme poslali na vámi zadaný email. Něco se pokazilo, zkuste to prosím později. Prosím, potvrďte, že nejste robot prostřednictvím Captcha.

Oblast působení firmy - do cca 70 km

 
mapa pusobnosti
 
Protože chceme všem zákazníkům poskytnout 100% kvalitu služeb, musíme Vás upozornit, že naše základna v Mokrých Lazcích mezi Opavou a Ostravou provádí montáže pouze ve výše uvedených okresech, kde jsme schopni garantovanou kvalitu zabezpečit.