Loading color scheme

Stropní vytápění a chlazení

stropni chlazeni 3

Narůstající oblíbenosti stropního chlazení přispívá také častější využívání technologií tepelných čerpadel. Jako efektivní se nabízí použít tepelné čerpadlo k výrobě nejen tepla a TUV, ale také k vytváření chladu. V kombinaci systému DELGADO s geotermálními tepelnými čerpadly dosáhneme díky pasivnímu systému minimálních, mnohdy až téměř nulových provozních nákladů na chlazení.

 

Princip a výhody stropního chlazení

Na rozdíl od klimatizačních zařízení, která jsou zaměřena na chlazení vzduchu v místnosti, pracuje stropní chlazení na principu pohlcování tepla. Ochlazuje místnost jako takovou včetně jejího vybavení a nedochází tak k nepříjemnému proudění chladného vzduchu. Jednoduše se tím vyhneme nežádoucím zdravotním vlivům klimatizace v podobě rýmy nebo bolesti v krku. Když odstraníme proudění vzduchu, nedochází ani k víření prachu, pylu a roztočů, což ocení hlavně alergici a astmatici.

Chladícím médiem je voda, která proudí potrubím umístěným nad pohledovou plochou místností. To umožňuje zachovat čistý design bez nároku na jakékoliv viditelné technologie v interiéru a systém DELGADO je tak zároveň tichý.

Systém stropního chlazení šetří oproti běžným chladicím systémům až 50 % energie. Chladíme vysokoteplotně na 16 °C, a tak oproti běžné klimatizaci, která vyžaduje pro chlazení na vstupu přibližně 6 °C, snižujeme spotřebu energie na chlazení a to při dosažení stejného tepelného komfortu.

Jak jsme zmínili, v kombinaci s geotermálními tepelnými čerpadly dochází v letním období k „revitalizaci“ vrtu. Teplo odebrané z interiéru tedy ukládáme do vrtů. Je to žádoucí nejen pro akumulaci tepla pro zimní období, ale získáváme tak i velké množství chladu, které se téměř zdarma využije k chlazení.

V kombinaci s tepelnými čerpadly vzduch-voda nebo jinými výrobníky chladu používáme pouze jedno zařízení a to nejen k výrobě chladu. Oproti klimatizacím eliminujeme nutnost servisu jednotek umístěných v různých místnostech. Veškerý servis probíhá jednoduše v technické místnosti.

Životnost potrubí systému DELGADO je velmi vysoká a mnohonásobně přesahuje dobu, kterou vydrží klimatizace. Veškerá modernizace výrobníku chladu pak probíhá pouze při výměně jedné jednotky.

 

Výhody stropního topení / chlazení:

1. Je energeticky úsporné díky vyšším provozním teplotám
2. Lze ho použít i pro vytápění

3. Nevyžaduje servis ani údržbu

4. Je architektonicky čisté

5. Lze ho použít i pro vytápění

6. Využívá geotermální energii

7. Minimalizuje proudění vzduchu

8. Je tiché

9. Udržuje přirozenou vlhkost

 

Technické řešení

Stropní chlazení/topení UNIVENTA je vyráběno v několika konstrukčních provedeních, která jsou přizpůsobena různým stropním konstrukcím. Systém DELGADO umožňuje jeho použití pro všechny typy sálavých velkoplošných systémů pro strop, stěnu, podlahu:

Systém DELGADO pro sádrokartonové stropy (plné nebo akustické), třetí generace

Systém se skládá z tenkých chladicích registrů DELGADO, které leží na sádrokartonových deskách a nabízí jednoduchou a bezpečnou montáž. Pro zajištění maximálního výkonu je možno použít sádrokartonové desky se zvýšenou tepelnou vodivostí (s obsahem grafitu). Systém pro upevnění pracuje se standardní kovovou konstrukcí určenou pro sádrokartonové stropy využívající CD a UD kovové profily. Vzhledem k šířce rohože 490 mm není kladen požadavek na hustší rastrování CD profilů a je zachována standartní rozteč 500 mm. Registry DELGADO se vyrábějí na míru dle specifikace projektu. Chladící výkon je 54 až 70 W/m2 v závislosti na použitém sádrokartonu.

stropni chlazeni 1

 

Aktivní sádrokartonové desky, druhá generace

Chladicí trubky jsou uložené v drážkách sádrokartonu. Jednotlivé aktivní chladicí desky se vyrábějí na míru dle specifikace projektu. Aktivní sádrokartonové desky jsou instalovány na standardní kovovou konstrukci určenou pro snížené stropy využívající CD a UD profily. Chladicí výkon je až 60 W/m2.

 

Podomítkový systém, první generace

Chladicí trubky jsou uložené v omítce stropu. Používají se v kombinaci s jádrovou nebo sádrovou omítkou v tloušťce 10-20 mm. Chladicí registry se tvoří ukládáním trubky do lišt přímo při montáži. Chladicí výkon je až 70 W/m2 v závislosti na rozteči a použité omítkové směsi.

stropni chlazeni 2

 

Systém DELGADO pro kovové podhledy (plné nebo akustické)

Systém se skládá z tenkých chladicích registrů DELGADO, které jsou umístěné v kovových podhledových kazetách. Registry DELOGADO se vyrábějí na míru dle specifikace projektu. Chladicí výkon je až 75 W/m2.

 

Možnosti použití:

Stropní chlazení a topení se díky zvyšující se oblibě využití alternativních zdrojů energie stává stále oblíbenější variantou chlazení a vytápění. Univenta DELGADO přináší řadu výhod, přes tepelný komfort až pro montáž a i proto je jeho využití opravdu široké.

1. Rodinné domy
2. Byty
3. Rekonstrukce a půdní vestavby
4. Hotely a ubytovací zařízení
5. Developerské projekty a bytové domy
6. Veřejné budovy - galerie, knihovny
7. Kanceláře
8. Školy a školící centra
9. Zdravotnictví

 

Video pro jednoduchou představu jak systém DELGADO funguje:

 

 

 
Další prvky systému stropního chlazení a topení

Nabízíme komplexní řešení, jehož součástí je celá škála potrubí a prvků pro jejich montáž. Nechybí ani kvalitní segmentové rozdělovače.

 potrubi-2   rohoze-2   segmentove rozdelovace 2   spojky-2 
 potrubí UNIVENTA  Rohože DELGADO  Segmentové rozdělovače  Spojky PUSCH

 

 

Objednat stropní vytápění a chlazení můžete také prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře:
Děkujeme! Vaše zpráva byla odeslána a kopii jsme poslali na vámi zadaný email. Něco se pokazilo, zkuste to prosím později. Prosím, potvrďte, že nejste robot prostřednictvím Captcha.

Oblast působení firmy - do cca 70 km

 
mapa pusobnosti
 
Protože chceme všem zákazníkům poskytnout 100% kvalitu služeb, musíme Vás upozornit, že naše základna v Mokrých Lazcích mezi Opavou a Ostravou provádí montáže pouze ve výše uvedených okresech, kde jsme schopni garantovanou kvalitu zabezpečit.